Jednymi z najlepszych zmian, które możemy wprowadzić w swoje życie jest m. in. regularna aktywność fizyczna a także zmiana nawyków żywieniowych. Pozytywnie wpłynie to zarówno na nasze samopoczucie, jak również ogólny stan zdrowia i odporność organizmu.
Dieta powoduje również wspaniałe efekty, jeżeli chodzi o nasz wygląd oraz sylwetkę. Warto jednak nie stosować jej na własną rękę, tylko skorzystać np. z wiedzy dietetyków albo doświadczonych blogerów, którzy zajmują się tą tematyką już długi czas. Jeśli decyzja zostanie już podjęta, dobrze jest zapoznać się ze znanymi blogami i skorzystać z przepisów kulinarnych, które są tam umieszczone. Co najważniejsze, potrawy te są bogate w wiele witamin oraz minerałów, ponadto są zwykle lekkie i jednocześnie sycące.
Śniadanie najlepiej zacząć od kolorowych kanapek z warzywami oraz soków z cytrusów – wyciśniętych samodzielnie. Na obiad warto skosztować delikatnego mięsa drobiowe: z indyka czy też kurczaka z aromatycznymi przyprawami a także sałatka z rozmaitych warzyw. Kolacja najlepiej jak jest lekka oraz apetyczna, może to być na przykład kanapka z łososiem albo sałatka owocowa. W przerwie między posiłkami najlepiej jeść lekkie sałatki warzywno-owocowe oraz zdrowe przekąski, jak przykładowo orzechy. Podczas diety nie jest konieczne, by całkowicie zrezygnować ze słodyczy, jednak należy pamiętać, aby składały się ze zdrowych składników a także minimalnej ilości cukru. Mogą to być choćby ciastka zbożowe z orzechami oraz żurawiną.

20 Sty Brak komentarzy admin Kategoria , , , ,