Przyjęło się w naszym społeczeństwie, że to właśnie obiad jest najistotniejszym posiłkiem w ciągu całej doby. Gdy więc tylko mija południe i zbliża się godzina trzynasta, prawie wszyscy planujemy, żeby zjeść coś obfitego, pożywnego i pysznego. Jeżeli jednak trzymamy się diety, powinniśmy przyrządzić dietetyczny obiad. Co więc ugotować?
Nasz obiadowy talerz powinniśmy podzielić na trzy części. Jedna z nich będzie przeznaczona na potrawę mięsną bądź danie rybne, następna na sałatkę, a ostatnia, trzecia na dodatki to jest ryż lub kaszę. Często myślimy, że to właśnie kotlet powinno stanowić najistotniejszą część naszego obiadu, a tak wcale nie powinno być. To raczej sałatka ma zajmować większość naszego posiłku. Następnie 1/4 talerza powinna zostać uzupełniona przez danie mięsne, a reszta przez ryż lub kaszę. spożywanie rozpoczynajmy także od spałaszowania sałatki. To ona wypełni nasz brzuch. Jarzyny zawierają bowiem znaczące ilości błonnika, który nasyci nas na długi czas. Gdy spałaszujemy taką sałatę, prawdopodobnie dołożymy mniejsze ilości kolejnych dań, a to właśnie wyjdzie nam tylko na korzyść. Nie zapominajmy również, iż nawet dietetyczny obiad nie będzie dla nas dobry, jeśli zjemy go w ogromnych ilościach. Postarajmy się więc nabierać dania na niezbyt duże talerzyki. To one spowodują, że nasz mózg otrzyma sygnał, że zjadamy duże ilości jedzenia. To dzięki temu szybciej się najemy i raczej nie sięgniemy po kolejną dokładkę.
I jeśli właśnie tak będą wyglądać nasze codzienne obiady, z całą pewnością dzięki nim ułatwimy sobie proces odchudzania. Z pewnością będziemy mogli szybciej pozbywać się nadwagi, a jednocześnie sprawimy, że będziemy zdrowsi.