Szukając w internecie wiadomości na temat diety oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość przeczących sobie wiadomości, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Naszą uwagę i zainteresowanie przyciągają też kolorowe reklamy środków wspomagających utratę tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych diet mających działać fenomenalnie. Komu więc wierzyć?
Najlepiej własnemu organizmowi! W jaki sposób schudnąć – najlepiej jedząc. Racjonalna dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w trakcie dnia spowoduje, że nasz organizm usprawni swój metabolizm. Mitem jest zakaz spożywania posiłków po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się do łóżka zdecydowanie później. Nie wskazane jest natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed snem. Do naszego jadłospisu powinniśmy dołączyć mnóstwo warzyw, jak również owoców, np. pod postacią sałatek albo shake’ów. Produkty pszenne takie jak pieczywo i makarony zastąpmy wyrobami z pełnych zbóż, a tłuste, smażone dania mięsne przyrządzanymi na parze białym mięsem oraz rybami.
Działajmy według swoich rzeczywistych pragnień – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu ciału brakuje jakichś mikro- lub makroelementów. Na przykład, chęć na czekoladę wcale nie musi oznaczać, że jesteśmy łasuchami – możemy mieć niedobory magnezu. Należy znaleźć wtedy odżywczy zamiennik obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby mieć atrakcyjną i zdrową sylwetkę nie musimy wiecznie się głodzić, a jedynie przyswoić elementarne reguły zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie aktywności sportowych mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, dobrze jest więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.

20 Sty Brak komentarzy admin Kategoria , , , ,