Większość osób lubi przekąski różnego typu. Zabijają one głód i można je zjeść w zasadzie wszędzie. W marketach nie brak chrupek, wafelków czy paluszków. Czy znajdzie się dla nich jakaś zdrowa alternatywa?
Polacy bardzo lubią słodycze, sięga po nie aż 91% osób. Dużą popularnością cieszą się wyroby na bazie czekolady. Ponadto zazwyczaj kupowane są chipsy, orzeszki czy sezamowe paluszki. Coraz większa liczba ludzi chwyta także po zdrowe przekąski. Niemal 45% Polaków chce bowiem zmienić swój tryb życia na zdrowszy. Wyszukują oni produktów o małej ilości sodu oraz tłuszczów. Na przeciw oczekiwaniom tym wychodzą coraz częściej także właściciele firm spożywczych.
Przegryzki najkorzystniej zastąpić jest owocami lub mlecznym deserem. Opcją jest wykorzystać także batoniki musli z żurawiną, musy owocowe czy czekolady słodzone stewią. Preferowane są dodatkowo bakalie. Zapewniają one energię, są zdrowe i z dużą precyzją zaspokajają ochotę na coś słodkiego. Również i ogólnie za starym kontynencie coraz większą popularnością cieszą się przekąski z formie owoców czy serów. Prawdziwym hitem są sosy i dipy, czyli pasty do smarowania – hummus, salsa, tzatziki a nawet guacamole. Wciąż niezdrowo odżywiają się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W tym kraju niezmiennie od paru lat królują fast foody i słone przekąski różnego rodzaju.
Klienci na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na to, co jedzą. Opierają dania na bazie produktów nie tylko smacznych, ale i korzystnych dla zdrowia. Blisko 30% ludzi chwali sobie produkty bez dodatku cukru czy soli. Powinny w zamian za to zawierać błonnik, biała a także pełne ziarno. Za tymi zmianami muszą iść co jasne konsumenci. Ich produkty powinny bowiem wpisywać się w rosnącą modę na zdrowy tryb życia.

20 Sty Brak komentarzy admin Kategoria , , , ,