Dziś coraz łatwiej jesteśmy w stanie zauważyć, iż kobiety zaczynają mieć obsesję na punkcie ciągłego odchudzania. Chcą być coraz szczuplejsze, coraz chudsze. Na portalach społecznościowych wklejają własne zdjęcia z początku odchudzania oraz następnych etapów. Publikują zestawy ćwiczeń oraz proste diety, jakie mają ułatwić im uzyskać dobrą wagę.
Jednak, w tym wszystkim, sporo pań zapomina, że nie sama waga jest najistotniejsza, tylko jej proporcje do wzrostu. Istotny jest tak zwany wskaźnik BMI, który informuje o tym, czy osoba naprawdę ma nadwagę, czy może mieści się teraz w granicach normy. Sama bowiem informacja, iż osoba waży pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt kilo, o niczym jeszcze nie świadczy. Istotne, ile ma ona wzrostu.
Dopiero gdy wskaźnik pokazuje, że mamy do czynienia z otyłością lub nadwagą, konieczna zaczyna być dieta, bądź ćwiczenia. Kiedy wskaźnik stanowi w skalach normy wystarczy zachować obecny sposób bycia, nic nie zmieniać, wyłącznie pilnować i dbać o siebie.
Jak ustalić BMI, które jest naturalnie istotne dla określenia odpowiedniej masy ciała? Wzór do owego obliczenia jest niesłychanie prosty. Wystarczy podzielić masę ciała, jaka będzie określona w kilogramach, przez wzrost podniesiony do kwadratu, wyrażony w metrach. Uzyskany efekt powinien zawierać się na skali między 18,5 a 24,99. Jak będzie mniejszy od 18,5 oznacza to niedowagę, jeżeli wynosi ponad 25, to wówczas mówi nam o nadwadze.
Wyłącznie tenże wskaźnik winien być dla kobiet miarodajny. Sama waga ciała, to szczątkowa informacja. Wskaźnik pozwala zachować zdrowy rozsądek przy odchudzaniu dodatkowo nie da się zagłodzić.

27 Lis Brak komentarzy admin Kategoria , , ,