Owsianka – często kojarzy nam się ona wyłącznie z niezbyt smakowitą breją serwowaną jako pierwszy posiłek w przedszkolu czy też w żłobku. Danie to może jednak być przepyszne oraz zdrowe, pod warunkiem, że tylko poświęcimy mu chwilę uwagi. Śniadanie stworzone na bazie płatków owsianych oraz mleka jest bowiem bardzo rozsądnym sposobem na pełen witamin oraz minerałów początek dnia.

Niesłusznie obawiamy się, że niskokaloryczne śniadanie nie może przyjąć formy płatków owsianych. Każda kobieta może bowiem jeść ją bez przeciwwskazań pod warunkiem, że do jej przyrządzania nie użyje cukru. Cukier dobrze jest zastąpić niewielką ilością miodu lub przyrządzić owsiankę w wersji niesłodkiej.

Owsianka jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, błonnika oraz fosforu, żelaza, a także cynku. Jej spożywanie wpływa więc znakomicie nie tylko na usprawnienie metabolizmu i odchudzanie, ale także na ogólną kondycję naszego organizmu. W przypadku kobiet bardzo ważką kwestią jest obecność cynku w płatkach owsianych – pierwiastek ten jest bowiem odpowiedzialny za dobry stan skóry, pomaga zminimalizować niechciane zmiany skórne, a także ochrania przed powstawaniem rozstępów.

Spożycie dietetycznego śniadania składającego się z mleka oraz płatków owsianych jest polecane nie tylko tym kobietom, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale wszystkim paniom, którym zależy na radosnym samopoczuciu przez cały dzień. Ten nieskomplikowany posiłek można albowiem przyrządzić z wykorzystaniem orzechów, bakalii lub owoców, które doskonale poprawiają nastrój na cały dzień oraz doskonale uzupełniają smak dania, które zazwyczaj kojarzą nam się w nie za bardzo apetyczny sposób.