Dieta odchudzająca zwykle kojarzy się nam z wielkimi wyrzeczeniami. Powinnyśmy jednak mieć na uwadze, że tego typu posiłki mogą być dobre, a ich jedzenie nie musi być dla nas dramatycznym obowiązkiem, ale czymś miłym.
Całkiem sporo z nas niepotrzebnie rezygnuje ze spożywania chleba w ramach pierwszego posiłku. Wydaje nam się, że w ten sposób szybciej stracimy na wadze, mimo wszystko okazuje się, że takim zachowaniem powodujemy jedynie prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo. Dietetyczne śniadanie może zatem bez żadnych przeszkód składać się z ulubionych kanapek. Kanapki te muszą być w takim przypadku przygotowane z odpowiedniego rodzaju chleba, na którym ułożymy pozbawioną tłuszczu wędlinę lub twarożek a także porcję warzyw w postaci między innymi pomidora i sałaty masłowej lub ogórka i rukoli.
Trzeba tu jednak zaznaczyć, że wybierając chleb do zrobienia sobie kanapek w ramach dietetycznego śniadania, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim nie należy kierować się jedynie jego kolorem – nierzadko powstaje on bowiem w wyniku użycia do wypieku karmelu, który nadaje mące ciemną barwę. Koniecznie należy dodatkowo sprawdzić, czy do wypieku używane są cukier, miód sztuczny lub słód jęczmienny – składniki te są wszakże na diecie zakazane.
Konieczne jest także zadbanie o to, by wybrane przez nas dietetyczne pieczywo było przygotowywane przy wykorzystaniu mąki pełnoziarnistej, a nie tylko mąki pszennej. Stosowanie się do tych prostych reguł sprawi, że spożywanie kanapek na śniadanie nie będzie miało negatywnego wpływu na naszą sylwetkę i dołoży się do redukcji wagi. Pamiętajmy więc o tym wszystkim każdego dnia.