Każda z nas – kobiet śni o szczupłej, wysportowanej figurze rodem z Hollywood. W sieci aż roi się od propozycji diet, głodówek i fantastycznych pastylek, po których według reklam ubywa nam 10kg w zaledwie tydzień. Ile w tym wszystkim znajdziemy racji, czy da się osiągnąć ten upragniony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Przede wszystkim dieta
Prawdopodobnie każda z kobiet przeszła w swoim dotychczasowym życiu co najmniej kilka diet, a czasem mogły to być głodówki, niestety zazwyczaj bez oczekiwanych wyników. Jak możliwe jest szybko się odchudzić? To jest proste, nie trzeba nic więcej tylko… jeść! Odpowiednie odżywianie pobudza nasz metabolizm, przez co lepiej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu wraz z pożywieniem energię. Bazowe jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, pilnujmy, żeby były one spożywane w stałych godzinach. To prawda, że powinny być to dania tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, chude mięso i ryby, uzupełnione o warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Tak samo istotna jest aktywność fizyczna. W pierwszej fazie, Szczególnie osobom z poważną nadwagą, zaleca się spacerowanie ok. pół godziny w ciągu dnia. Jeśli czujemy się już na siłach i nasza waga nieco się obniża możemy zapisać się na pływanie bądź też zajęcia aerobiku. Można także korzystać z siłowni i wykupić specjalnie ułożony dla nas przez trenera plan treningowy.

Róbmy wszystko z rozmysłem
Każda dziewczyna przechodząc na jakąś dietę pragnie natychmiastowych zmian. Nie oszukujmy się jednak – szybki spadek wagi kończy się bardzo często efektem jo-jo. Najszybszym sposobem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest połączenie prawidłowego odżywiania oraz gimnastyki. Nie zapominajmy więc, by pogoń za upragnioną figurą nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.

20 Sty Brak komentarzy admin Kategoria , ,