Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, ładna sylwetka, ale także profilaktyka! Warto zadbać o swój organizm i uniknąć wielu dolegliwości cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero zaczynają zdrowe życie słowa zdrowa dieta i zrzucanie zbędnych kilogramów kojarzą się niedobrze. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni ciągle może się wiele wydarzyć- co więcej zapewniamy, że będzie naprawdę smakowicie.

Początkowy krok
Rewolucję żywieniową najlepiej przeprowadzać etapami. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych alternatyw naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na aklimatyzację, wkrótce staje się ona naszym zwyczajem. Możemy zacząć od zminimalizowania spożywania węglowodanów, czy smażonych pokarmów. Z każdym kolejnym tygodniem możemy pójść dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W taki sposób przeprowadzona rewolucja ma wielkie szanse aby się udać. O wiele większe niż ta dokonana za sprawą jednorazowego zrywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze nawyki żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna
Powiązanie właściwego odżywiania i aktywności fizycznej to sposób na kondycję i samopoczucie. Eksperci radzą każdego dnia 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być spacery, jogging, basen, ćwiczenia siłowe, joga- ważne, by się ruszać! Najgorsze co możemy dla siebie uczynić to niewłaściwie się odżywiać i nie mieć wcale ruchu. W ten sposób za kilkanaście lat najmniejsze czynności będą dla nas problematyczne, a przecież wszyscy pragniemy żyć długo i to w pełnym zdrowiu. Już teraz możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i ruch. To tak naprawdę bardzo mało i każdy z nas jest w stanie wcielić takie modyfikacje w życie. Jedyne czego nam potrzeba to motywacji i postanowienia, by wytrwać w tym, co założyliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie ciężkie. Nasz organizm nam za to podziękuje – i to prędzej niż później!

20 Sty Brak komentarzy admin Kategoria , , ,