Wielkimi krokami nadchodzą święta, co dla masy ludzi dbających o linię i kondycję zwiastuje niespecjalnie banalny okres. Jednakże rezygnacja z typowych a także dosyć kalorycznych placków świątecznych bynajmniej nie musi być tak konfliktowe.
Powinniśmy już wcześniej ułożyć prywatne menu i zrobić adekwatne zakupy. Po przygotowaniu należałoby przy okazji spróbować namówić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając nowych przepisów na dietetyczne desery, stanowczo należy np. sprawdzać strony z przepisami dla wegetarian. Odnajdziemy tam wiele fascynujących posiłków, ciastek, wypieków albo tart, które są zdrową opcją dla nie do końca zdrowych oraz w głównej mierze tuczących słodkości. W szczególności taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw a także sezonowe owoce.
Trzeba więc spróbować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami albo tartę z owocami np. śliwkami lub jabłkami. Doskonałą bombą witamin a także energii są łatwe w zrobieniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli a także cynamonu, imbiru a także ostrego chili. parę z tych pomysłów jest bardzo ekspresowa w przygotowaniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Gdy tymczasem trudno nam zrezygnować ze słodkości, należy dodać do ciastek odrobinę gorzkiej czekolady lub zdrowego kakao. Należy do deserów dołożyć wiórki kokosowe albo startą laskę wanilii – będą wspaniale pachnieć a także zastąpią nasz apetyt na cukier. Zdecydowanie takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.